Domácí parkurovou sezonu odstartovalo v neděli 9. února první kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF. Ve Zduchovicích na Příbramsku se dařilo především Tereze Mückové a Denise Vegrichtové, které zvítězily v seriálových soutěžích a přidaly další umístění.
Druhá únorová neděle otevřela nejen skokovou část Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace, ale také celou domácí parkurovou sezonu 2020. První kolo halového seriálu v parkurovém skákání hostily Zduchovice u Kamýku nad Vltavou v neděli 9. února. Jeho nedílnou součástí je kategorie pro děti na pony. V té si tentokrát skvěle vedla Nicol Čížková. V konkurenci tří desítek dvojic se svými třemi poníky obsadila první, druhé a dvanácté místo. „Nejvíce jsem věřila Berušce nebo Kevinovi a dopadlo to tak, jak jsem věřila, že to dopadne,“ svěřila se malá jezdkyně. S Kewinem byla o téměř dvě sekundy rychlejší než s Beruškou a v sedle Liptona Timona jí projetí parkurem trvalo o devět vteřin déle. Se všemi dokončila bez chyby, což se povedlo i dalším šestnácti účastníkům soutěže.
O bezchybné jízdy nebyla nouze ani v malé túře pro velké koně. Hned dvakrát v elitní desítce nechyběl Viktor Skutecký, který s Latinou dokonce vybojoval třetí příčku. Osm desetin rychlejší byl Jakub Petrus s Le Ami, ale ani jemu čas 55,8 sekundy na vítězství nestačil. Tereza Mücková s Kentucky Air doslova prolétla cílem za rovných 54 vteřin a tento výsledek se již nikomu jinému překonat nepodařilo. „Tato soutěž pro nás byla příjemná, postavena byla na mírách, ale ne příliš technicky náročně, takže mě se parkur moc líbil,“ spokojeně konstatovala. V loňském roce Tereza Mücková absolvovala pouze jeden ze závodů Zimního jezdeckého poháru, ale letos by ráda absolvovala i finále, do něhož se díky bodovému zisku ze Zduchovic automaticky kvalifikovala. „Když se nám bude dařit ještě teď v eSku, tak bychom se určitě do Královic rádi letos podívali.“ A skutečně uspěla i ve velké seriálové túře s překážkami do 125 centimetrů. S Leandrou brala body do žebříčku za čtvrté místo, když finálové kolo soutěže dokončila ze všech nejlépe. O vítězství ji připravila smolná chyba v základním parkuru. S Kentucky Air pro změnu dokončila nejlépe základní část, ale ve finále chybovala a skončila pátá. I v tomto případě by jí penalizace připravila o nejvyšší umístění.
Nulu na bodovém kontě udržely celkem tři dvojice. Adéla Opatrná s Jersy Flower unikla druhá příčka o pouhých šest setin vteřiny, o něž byla pomalejší než Kateřina Veselovská s Celanem S. Její čas byl 47,04 sekundy. Vítězství nakonec patřilo Denise Vegrichtové v sedle Bernsteina. S ním se již v malé túře radovala ze šestého místa a v nejnáročnější soutěži dne nenašla přemožitele díky dvěma čistým jízdám a času 45,13 sekundy. „My jsme tedy zpočátku nepočítali s tím, že Bernestein půjde dnes nejvyšší soutěž, mysleli jsme, že sezonu začneme zlehka, ale jelikož v zimní přípravě skákal tak super, tak jsme ho přihlásili do S a skákal výborně,“ uvedla Denisa Vegrichtová. Zimní jezdecký pohár pokračuje 15. února dalším vozatajským kolem v Tlumačově na Zlínsku, parkuroví jezdci přijdou na řadu opět v sobotu 22. února, kdy se koná druhé kolo v Královicích u Slaného. Celý seriál vyvrcholí na stejném místě o měsíc později velkým Jezdeckým festivalem.
Do finále letos postupují automaticky všichni bodující jezdci. Do celkových výsledků se kromě finále započítávají i dva nejlépe bodované výkony z kvalifikačních kol.