V Hradištku zahájí také parkurový zimní pohár 2017

Pouhý týden po úvodním vozatajském kole Zimního Jezdeckého poháru ČJF 2017 se v Hradištku u Sadské uskuteční taktéž zahajovací mítink skokové části seriálu. Parkuroví jezdci se v tomto středočeském areálu představí v sobotu 4. února…

Během sobotního dne se uskuteční celkem sedm skokových soutěží. O vrchol dne se postará soutěž stupně obtížnosti S*(tj. s překážkami vysokými do 125 centimetrů), která se pojede s  finále. Počet jezdců, kteří se objeví ve finálové části soutěže, bude stanoven hlavním rozhodčím po prezentaci. Tato soutěž je zároveň také zařazena do tzv. „velké túry“ seriálu Zimní Jezdecký pohár České jezdecké federace. Pár dní před termínem závodů jsou již na seznamech přihlášených účastníků někteří známí parkuroví jezdci, kteří nechyběli při Zimním Jezdeckém poháru ani v minulých letech. Mezi nimi lze zmínit Miloslava Příhodu, Petra Vančuru, Andreu Halíkovou, Kláru Svobodovou, Kateřinu Zigovou či Terezu Mückovou.

Druhou seriálovou soutěží je parkur stupně obtížnosti L* s výškou překážek do 115 centimetrů. Bezchybní jezdci ihned postoupí do následného rozeskakování, kde bude rozhodovat vedle trestných bodů také čas. Vedle již zmíněných jezdců se do soutěže „malé túry“ nahlásila také domácí Ulrika Kopřivová, dále Dušan Simovski, Karolína Rudorferová, Šárka Jansová, Gabriela Slavíková a další. Rozhodně se však nejedná o konečný výčet, neboť uzávěrka přihlášek do všech sportovních klání je až ve středu 1. února ve 22.00 hodin. Pořadatelé doufají, že během dne diváci budou moci sledovat více než stovku startů.

Rozpis obsahuje ještě další tři soutěže pro velké koně, a to od stupňované obtížnosti do 100 centimetrů, přes skokovou zkoušku stupně Z (100 cm) po stupňovanou obtížnost do 110 centimetrů. Letošní novinkou je zařazení také pony soutěží (ZP handicap a ZLP handicap). Ty sportovní program otevřou.

Závody v Hradištku u Sadské jsou prvními z letošní série Zimního Jezdeckého poháru ČJF ve skocích, kdy jezdci mohou ve dvou úrovních sbírat za svá umístění body do pohárových žebříčků. Vítěz každé z kategorií si připíše 20 bodů, další umístění získají vždy o jeden bod méně. V případě startu jednoho jezdce s více koňmi si daný závodník zapisuje pouze nejlepší dosažený výsledek.

Skoková část seriálu probíhá každý druhý víkend. V mezidobí se střídá s vozatajským Zimním Jezdeckým pohárem ČJF. Druhé parkurové kolo bude následovat 18. února opět v Hradištku u Sadské. Po dalších dvou týdnech se seriál přesune do Královic u Slaného a následně do Zduchovic u Kamýku nad Vltavou. Velké finále se již počtvrté uskuteční pro skoky i spřežení při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem od 22. do 26. března 2017.