Jezdecký festival odstartují tradičně pony soutěže

Čtvrtý ročník Jezdeckého festivalu startuje již za necelé dva měsíce. Prvním soutěžním dnem je středa 22. března 2017 a úvodní část pětidenního sportovního programu bude patřit tradičně dětem na pony. Ty se mohou těšit na atraktivní ceny!…

Sponzorem všech tří připravených parkurových soutěží pro děti na pony bude již druhým rokem společnost Equi transport s.r.o. zastoupená panem Radimem Skuteckým, jehož syn Viktor úspěšně závodí v pony soutěžích. Na konci jezdecké sezony 2016 dokonce postoupil až do finále seriálů Pony liga a Pony extraliga. Ty při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem pravidelně startují sérii kvalifikací.

„Moc nás těší, že je mezi dětmi s poníky o Jezdecký festival velký zájem a každoročně se těšíme z početného pole startujících, přestože jejich soutěže mají vyhrazen prostor během pracovního dne dopoledne. Letos očekáváme, že zájem bude ještě o něco větší, neboť díky štědrému sponzoringu společnosti Equi transport s.r.o. se zvyšují dotace dvou pony soutěží,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský.

Úplně první soutěží je ponyhandicap ZLP, kdy výška překážek dosahuje podle kategorie poníků od 60 do 80 centimetrů s tolerancí +5 centimetrů. V té se pojede o ceny v hodnotě 5.000 Kč. Na parkuru stupně LP jsou překážky o dalších 10 centimetrů vyšší a vyšší budou i ceny pro nejlépe umístěné, konkrétně o 2.500 Kč, než v předešlém klání. O dárky v hodnotě rovných 10.000 Kč se pak bude závodit v soutěži ponyhandicap SP, kdy nejvyšší poníci budou překonávat již výšku jednoho celého metru. Celkem tedy budou v těchto třech soutěžích rozdány ceny ve výši 22.500 Kč!

„Vzhledem k tomu, že se jedná o dětské soutěže, tak dotace nebudou vypláceny v penězích, ale jezdci je obdrží formou věcných cen. Jelikož jsme si však vědomi toho, že ne vždy materiální dárky přijdou vhod, bude se jednat stejně jako v roce 2016 o poukázky na odběr zboží v určené finanční výši. Uplatnit je bude možné u některého z větších prodejců jezdeckých potřeb, kteří budou během Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem mít svůj prodejní stánek s bohatým sortimentem zboží, aby děti mohly ze závodů odjet již s konkrétními cenami, nikoliv jen s papírovým voucherem,“ upřesnil Josef Malinovský.

Děti, které se specializují nejen na závodění s poníky, ale již i s velkými koňmi, se mohou při Jezdeckém festivalu těšit navíc na jednu velkou novinku. Tou bude netradiční soutěž nazvaná „Malý velký jezdec“. „Jednat se bude o dvoukolové klání s poníkem a velkým koněm. Porobnosti si však ještě nějakou dobu ponecháme v tajnosti,“ podotkl Josef Malinovský z organizačního týmu. Další informace o uvedené akci najdete na internetových stránkách www.jezdeckyfestival.cz.