Halíková ovládla první kolo zimního poháru ČJF

Zimní Jezdecký pohár ČJF otevřel sezonu 2017 také prvními kvalifikačními závody ve skocích. Ty se konaly v sobotu 4. února a velmi úspěšná při nich byla Andrea Halíková. Tato jezdkyně totiž s klisnou Wyoming 1 zvítězila v obou seriálových soutěžích…

Hlavní soutěží závodů byl parkur stupně S* (125 centimetrů), kde se pětice jezdců utkala o vítězství ve finále. Právě Andrea Halíková měla ve finále jako jediná účastnice oba své dva koně, a tak finále nejen otevírala, ale také startovala jako poslední. A z poslední příčky nakonec strhla vítězství na svou stranu s klisnou Wyoming. Jak však jezdkyně podotkla, neměla její rychlá jízda s touto klisnou vliv na poslední startovní pozici a závodění měla v plánu již po úspěšném základním kole. „Goodwins je po delší pauze, takže jsem chtěla jet pomaleji. Naopak s Wyoming jsem měla v plánu trochu zariskovat. Než kratší točení jsem radši zvolila rychlejší tempo. Jsem moc ráda, že to vyšlo, ale hlavně mě těší výkony mých koní,“ popsala Andrea Halíková. „Parkury Zdeňka Krpely mám moc ráda, jezdily se opět dobře,“ dodala jezdkyně.

Zatímco o prvním místě bylo rozhodnuto poměrně suverénně, neboť vítězka měla náskok více jak dvou vteřin, o druhém a třetím místě rozhodla pouhá setina sekundy. Právě o tento nepatrný rozdíl měl lepší čas nakonec druhý Miloslav Příhoda a Clear Jolie. Třetí pozici pak získala Petra Pešková a Bahrain Silver. Ve finále se představili ještě na konečné čtvrté příčce Andrea Halíková v sedle druhého koně Goodwins 007 a pro páté místo si dojel Petr Vančura a Riviera 6.

Soutěž na stupni S* byla zároveň bodovanou soutěží do seriálu Zimního Jezdeckého poháru. Ten den však jezdci sbírali body ve dvou soutěžích. Tou první byl parkur L* (115 centimetrů), který se jel s následným rozeskakováním. Celkem pěti jezdcům se podařilo dokončit základní kolo bezchybně, a tak postoupili i do druhé části. Zde opět nejlepší výsledek podala Andrea Halíková a Wyoming 1. O zhruba dvě vteřiny pomalejší čas přidělil druhé místo Tereze Mückové s klisnou Philadelfia Karsit. Elitní trio uzavřela Gabriela Slavíkobá a Ronaldo 4. To byla zároveň první dvojice, která si poradila bezchybně nejen se základním kolem, ale i trasou následného rozeskakování.

Během dne se uskutečnily ještě další dvě soutěže pro pony a dvě pro velké koně. Právě pony soutěže jsou novinkou tohoto ročníku a neměly by chybět u žádného kvalifikačního kola. Při této premiéře se v každé soutěži představilo pět startovních dvojic. Video záznam nejen obou seriálových soutěží, ale i těch pro děti na ponících, odvysílá v nejbližších dnech internetová televize EquiTV.cz.

Další kvalifikační závody Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace ve skocích se uskuteční za dva týdny, a to konkrétně v sobotu 18. února. Dějištěm bude opět Hradištko u Sadské. Ještě o týden dříve je naplánované další kolo vozatajské části seriálu. 

Veškeré podrobnosti o Zimním Jezdeckém poháru ČJF najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz, kde se také můžete přihlásit k odběru novinek prostřednictvím e-mailu o všech seriálových závodech.